+48 732 080 828
Infolinia 7:00 - 21:00
al. Władysława Beliny-Prażmowskiego 11A/3, 31-514 Kraków
Cennik
Laserowe usuwanie żylaków jest bezbolesną metodą na pozbycie się dokuczliwego problemu. Zabieg ten zapewnia wysoką skuteczność i niską inwazyjność.
Rozwój wiedzy medycznej, jak i nowoczesnych technologii umożliwia prowadzenie działań leczniczych z jak najwyższym standardem i komfortem Pacjenta. Kiedyś choroby, które uznawane były za nieuleczalne dzisiaj można zwalczać lub znacznie zredukować ich natężenie. Przykładem może być leczenie żylaków kończyn dolnych, które z powodzeniem można usunąć poprzez laseroterapię. Laserowe usuwanie żylaków to w obecnej chwili najbezpieczniejsza i najmniej inwazyjna forma leczenia, która przynosi znacznie więcej korzyści Pacjentom, niż klasyczne zabiegi chirurgiczne.
Żylaki kończyn dolnych są efektem przewlekłej choroby żylnej, która powoduje nienaturalne poszerzenie, wydłużenie i skręcenie żył. Naczynia krwionośne znajdujące się pod powierzchnią skóry prześwitują przez nią. Tworzą się także uwypuklenia o nieregularnym kształcie, które wyczuwalne są w dotyku. Rezultatem choroby żylnej są takie dolegliwości, jak obrzęki nóg i stóp, uporczywe swędzenie, stałe uczucie ciężkich nóg, a także ich ból. W bardziej zaawansowanych stadiach choroby może dojść do przebarwień, owrzodzeń i stwardnień skóry.
Czynniki powstawania przewlekłej choroby żylnej i tym samym żylaków są następujące:
Żylaki można usunąć zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Badaniem, jakie Pacjent obowiązkowo musi odbyć przed ewentualnym zabiegiem to USG dopplerowskie, a jego wynik jest głównym czynnikiem kwalifikującym do procedury leczniczej. Za jego pomocom można wykryć cofanie się krwi w żyłach, tym samym wskazuje to na nieprawidłowe funkcjonowanie ich zastawek. W aspekcie kosmetycznym zabieg przeprowadza się w celu poprawy wyglądu ludzkich nóg, których niebieskawe kreski wywołują dyskomfort psychiczny. Jest to uciążliwe szczególnie w okresie urlopowo-wakacyjnym, kiedy człowiek chciałby mieć możliwość noszenia krótkich spodenek lub sukienek, a niestety w przypadku widocznych żylaków, jest to uciążliwe.
Obciążenia wynikające z choroby żył powierzchniowych wywołuje szereg konsekwencji, takich jak np. stany zapalne, krwotoki lub owrzodzenia, charakterystyczne dla żylaków. Kiedy Pacjent ma wykonywany zabieg laserowego ich usunięcia, funkcje konkretnej żyły przejmuje wtedy układ żył głębokich, który ma zdolność do zwiększenia ilości transportowanej krwi. W przeciwnym razie, kiedy zmiany chorobowe układu żył powierzchniowych nie są poddawane leczeniu, dochodzi do chronicznej niewydolności żył – CVI. Można ją rozpoznać po obrzękach na nogach, zmianie kolorytu skóry, a także pojawieniu się owrzodzeń. Z tego powodu ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie – im szybciej zostanie postawiona diagnoza, tym szybciej żylaki zostaną usunięte, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia powikłań.
Laserowe usuwanie żylaków zalicza się do prostych i bezbolesnych zabiegów. Posiada on liczne zalety, jednak z perspektywy Pacjentów warto wymienić te, które przeważają nad innymi formami leczenia. Jest to:
Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie konsultacji medycznej przez lekarza z Pacjentem. Diagnozowany jest wtedy ogólny stan zdrowotny danej osoby, a także rozpatruje się konkretny przypadek w sposób indywidualny. Oprócz przeprowadzonego USG dopplerowskiego, lekarz powinien wykonać tzw. mapping. Dzięki temu na skórze zostają umieszczone istotne punkty, jakimi jest przebieg głównych pni żylnych, a także miejsca wprowadzenia włókna laserowego. Następnie lekarz podaje znieczulenie miejscowe, a kiedy jest ono aktywne, wprowadza się laser do wybranej żyły. Precyzyjne i kontrolowane działanie możliwe jest za pomocą aparatury ultrasonograficznej. Uruchomiony laser powoli wycofuje się, zamykając tym samym niewydolne naczynie. Zabieg kończy się założeniem opatrunku uciskowego. Zwykle stan Pacjenta umożliwia jeszcze tego samego dnia wrócić do swoich codziennych aktywności.
Jak widać po powyższym opisie, laserowe usuwanie żylaków jest diametralnie inne, niż klasyczna operacja chirurgiczna. Przede wszystkim w tym przypadku nakłuwa się skórę, a następnie w żyłę umiejscawia się wenflon umożliwiający wprowadzenie światłowodu. Podczas zabiegu laser emituje energię – ciepło, które doprowadza do przegrzania ściany naczynia, co doprowadza do zamknięcia żyły. Całość procedury przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym.
Jeżeli dany Pacjent został zakwalifikowany przez lekarza do odbycia procedury leczenia i usuwania żylaków, przygotowanie do zabiegu uzależnione jest ściśle od opracowanego sposobu terapeutycznego. Zazwyczaj zleca się wykonanie badań laboratoryjnych, do których zalicza się morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, antygen HBS, stężenie cukru we krwi. Dla swojego bezpieczeństwa lekarz powinien wiedzieć o wszystkich lekach przyjmowanych przez Pacjenta. Szczególnie należy zwrócić uwagę na leki hormonalne, wliczając w to środki antykoncepcyjne, a także wpływające na układ krzepnięcia krwi.
Kiedy Pacjent ma już założony opatrunek uciskowy powinien włączyć stopniowo ruch. Kluczowe znaczenie ma tutaj spacerowanie. Na początku jest to forma sprawdzenia, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem i czy dana osoba nie odczuwa dyskomfortu. Następnie długie spacery, nawet dwugodzinne każdego dnia powinny być podstawą aktywności fizycznej. Należy jednak unikać ciężkich ćwiczeń, szczególnie przez kilka pierwszych tygodni.
Ważne jest także noszenie opasek uciskowych przez minimum kilkanaście dni po zabiegu laseroterapii. W pierwszej dobie po wykonanym zabiegu w ogóle nie powinno się ich zdejmować, natomiast od drugiej doby zaleca się ich zakładanie na noc.
Dodatkowo te osoby, które poddały się leczeniu tego typu powinny unikać wysokich temperatur oraz ekspozycji na słońce, ponieważ powoduje to rozszerzanie naczyń krwionośnych.
Flebologia | Cena |
---|---|
Laserowe leczenie żylaków | od 3500,00 zł |
Skleroterapia żylaków | od 300,00 zł |
Konsultacja lekarska | w cenie usługi |